chrudim ::: Chrudim :: chrudim ::: chrudim
Jak nás najdete
a další informace o Chrudimi

 

 

Galerie ART je umístěna v samém centru města na Resslově náměstí 12.  Po příjezdu k městu následujte navigační cedule "CENTRUM" a po pár minutách přijedete na náměstí Josefa Ressela k dvoupatrovému domu s věží.  Na obrázku vidíte, že zaparkovat jde přímo před galerií.

chrudim-mapa.jpg (28954 bytes)

Chrudim 

 

 


Co dělat v Chrudimi, kde se ubytovat
a kde se dobře najíst ...

 

V Chrudimi doporučujeme ubytování v hotelu BOHEMIA (na mapce vlevo uprostřed) nebo v krásném barokním hotelu FORTNA, který se nachází v centru kousek od galerie. Kvalitní a levnější ubytování  najdete i v několika nových penzionech - doporučit můžeme hned dva. Penzion MarkétaEuropenzion.

Ve městě je několik kvalitních restaurací, mezi nimiž doporučujeme restauraci ve zmíněném hotelu FORTNA,  Neuperský dvůr, restauraci s klasickou českou pivnicí "U Modré hvězdy" nebo restauraci BALUSTRÁDA  naproti galerii.

 


 

Jestliže přijedete na celý den, podívejte se ještě do Regionálního muzea na unikátní sbírku 39 litografických plakátů ALFONSE MUCHY (v muzeu od roku 1898 !), nebo do MUZEA LOUTKÁŘSKÝCH KULTUR na expozici loutek a marionet z celého světa. V lese kousek za městem si můžete prohlédnout unikátní rozhlednu BÁRA z dílny světově proslulého architekta Martina Rajniše.

Zajímavé výstavy můžete v Chrudimi navštívit ve výstavní síni Muzea loutkářských kultur a ve výstavní síní Vodních zdrojů Chrudim.


Dvoudenním a vícedenním návštěvníkům doporučujeme návštěvu Hippologického muzea ve slatiňanském zámku - 5 km od Chrudimi. Zámek je nádherná stavba v tudorovské pseudogotice s přilehlým anglickým parkem - pro ty, kteří rádi meditují v krásném prostředí. 

Pouhých 15 km od Chrudimi je soubor lidových staveb - skanzen Veselý kopec.

10 km od Chrudimi jsou Pardubice s pěkným zámkem v jehož areálu je i zajímavá sbírka Východočeské galerie Pardubice (české umění od konce předminulého století)

20 km od Chrudimi je rekreační oblast okolo přehradní nádrže Seč. Zde najdete kvalitní ubytování v hotelu Jezerka.

Mapu celého regionu najdete zde.

Zde je link na Regionální informační centrum

A zde jsou informace o dalších památkách, firmách a institucích v Chrudimi.
 

navštivte chrudim ::: město chrudim