Tomáš Honzmalíř, grafik a ilustrátor / painter, graphic artist and illustrator

Krajem Chrudimky-obrazy

Tomáš Honz
Černá Chrudimka

olej na plátně, 2018
45 x 60 cm

Mělká řeka plná kamenů zasazená v hluboké nepřístupné rokli, skály porostlé mechem, popadané stromy. Žádná auta, lidé ani mobilní signál. Snadno se tam maluje a těžko se odchází pryč.


30 000 Kč

Objednat

Tomáš Honz
Kamenopád

olej na plátně, 2017
40 x 45 cm
24 000 Kč

Objednat

Tomáš Honz
Kostel Sv. Bartoloměje v Pardubicích

olej na plátně, 2018
40 x 50 cm

Bylo pořádné vedro, když jsem obraz v Pardubicích maloval. Zpotil jsem se, spálil a pořádně začervenal, a to jsem v té době neměl ještě tušení, že o pár chvil později budu stát před kamerou a snažit se tvářit přirozeně.


27 000 Kč

Objednat

Tomáš Honz
Skála porostlá mechem a kapradím

olej na plátně, 2018
60 x 50 cm
30 000 Kč

Objednat

Tomáš Honz
Západ slunce ve Svobodných Hamrech

olej na plátně, 2018
40 x 52 cm

Už se smrákalo, když jsem domaloval. Rozhodl jsem se, že půjdu zpátky jinou cestou, než jsem přišel a vydal se po hrázi rybníku do neznáma. Ta však brzy zmizela a nebo se spíš proměnila v močál. Nechtěl jsem se vracet, a tak jsem ho zkusil přejít. Samozřejmě jsem se brzy namočil. Ale nevadilo mi to. Vlastně mi to dělalo radost - skoro jako neposednému dítěti. Nevnímal jsem ani žahání všudypřítomných kopřiv. Pak jsem se ale dobrodil až k hluboké stojaté vodě, která jakoby neměla dno a zaváhal jsem. Netušil jsem totiž, jak ji překonat. Byla skoro tma a já musel rychle něco vymyslet. A tak jsem vylezl na strom naklánějící se přes vodu. Každý rozumný člověk by mi to určitě rozmlouval. Ale nikdo takový tam nebyl a tak jsem opatrně přešel nad druhý břeh po tlusté větvi přidržujíc se dvěma prsty šlahounů. Tam jsem jako brambora žuchnul dolů. Dopadl jsem dobře. Nezničil jsem ani obraz, ani kameru a ani si neublížil. Byl jsem na sebe hrdý.


27 000 Kč

Objednat