Vino Fatale

Český výtvarník, grafik a ilustrátor. Autor básniček, aforismů i písňových textů. Fanoušek The Beatles, jazzu, kaváren, Woodyho Allena a Franze Kafky.

Jiří Slíva se narodil 4. 7. 1947 v Plzni ženě v domácnosti Elišce a účetnímu Edvínovi. 
V Plzni vystudoval hutní průmyslovku, na VŠE v Praze potom ekonomiku průmyslu. Osm let pracoval v prognostickém oddělení Ústavu pro filozofii a sociologii Československé Akademie Věd, od roku 1979 je výtvarníkem na volné noze.

První kresbu uveřejnil Slíva v roce 1972 v Mladé frontě, s grafikou a dalšími výtvarnými technikami ho později seznámili Jíří Šalamoun a Jiří Anderle. Slívovy práce se do dnešní doby objevily v Die Zeit, The New York Times, The Wall Street Journal a řadě dalších časopisů, v Česku na Slívu narazíte pravidelně v týdeníku Euro.

Každoročně vystavuje v České republice i v zahraničí, ilustroval více než 150 knih a vydal dvě desítky vlastních knížek ilustrací, grafik a básniček. Za svou grafiku a kreslený humor získal na 20 festivalových cen v Česku i ve světě.

Ilustroval několik desítek knih, z nichž více než 10 jsou knihy autorské. Koncem roku 2019 vydal dosud poslední z nich – Vino fatale.